"Ekzekutimi i Santos"- Publikohen ekskluzivisht pistat e hetimit për vrasjen e bankierit - Top Story

Publicerades den 19 jan 2021
Një prej njerëzve më me ndikim në sektorin bankar shqiptar u ekzekutua në mënyrë brutale në qershor të vitit 2014.
Artan Santo u vra me një mesazh të fortë mafioz para zyrës së tij duke trazuar nga themelet strukturat shtetërore dhe tregun financiar shqiptar.
Interesa e transaksione dhjetëra miliona euro. Privatizime dhe histori mosmarrëveshjesh plot mister.
Kush e donte të vdekur Artan Santon dhe cilat janë pistat kryesore të hetimit?
Për herë të parë zbulohen personazhe të rëndësishëm të botës së krimit, të dyshuar për vrasjen më të bujshme në 30 vitet e fundit....
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on SEnewss Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#TopStory#TopChannel

Kommentarer

 • E vrau ilir meta meqe humbi parate ne qipro.

 • sàsswwuuuu

 • Vrasje e komanduar nga Ilir meta , me ndihm te disa bisnesmeneve dhe politikanve si sali berisha. !!

 • I shkreti Santos!! E kane vrare gabimisht. Ai ishte kaq njeri i mire..

 • Vrjavrja.evmra vrjastosmeta

 • KUR SALI-ILIRI TE BURGOSEN Shumica e popullit do e festojne siç festuan Trojanet largimin e grekerve. Do gezojne siç gezuan Tiransit hedhjen e bustit te diktatorit. Do te brohorasin siç brohoriten partizanet kur çliruan atdheun. Do te hidhen perpjete si ushtaret e liruar. Do te ndjehen te lehtesuar si çifutet kur gjeten vendin e premtuar. Do te ndjehen te hakmarrur si Konti Monte Kristos ndaj atyre qe e degdisen padrejtesisht ne burg. Do te besojne ne demokraci siç besojne te gjithe te tjeret qe jetojne ne perendim. Do ta quajne njeri-tjetrin kundershtar politik jo armiq te betuar. Dhe ne fund nuk do te thone me paskemi qene race e poshter por por paskemi pas ne drejtim dy njerez qe mos i paç ne lagje jo me ne krye te vendit. Ok?

 • Ky artan hoxha eshte nii hap perpara policise

 • Piç...e sëmës ku po I rrisim fëmijët!!!😱😱😱

 • pislliqe te medhaja se une smar vesh traknsasjone te medheja se cfare jane nuk edi per ato eshte vrare

 • Ky eshte kanali im i vetem zyrtar.votoni pro qe Aristela te ishte ne program Juli eshte me i ndershmi dhe puthjet e atdheut dhe andit fallco ju dua shume.🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰❤🧡🤎🤎💛🤎💛🤎💛🤎💛🤎💛🤎

 • Populli thote:Po brodhe hu me hu.....

 • Ik moj buqe ske turp

 • Pippo pppp

 • Santo-Zbulimi i vrasjes te ketij Engjelli do te shenoje epoke te re te kriminalistikes Shqiptare. Zhurma e motoreve na kujton tmerin mbas te cilit fshihen krime politikanesh ngjyrash te gjith spektave. Denoncimi i qytetareve do rihape ket krim qe sjell ne rruge drejtesine

 • m.senewss.info/slow/iMfVZtyeqsbIZaI/video

 • Po mir mo vlla une nje gje nuk kuptoj ne kete dokumentar. Si ka mundesi qe asnje indicie nuk eshte hetuar apo publikuar ne medja ne lidhje mes santos dhe njohjeve te tij me politikanet shqiptare??? Arben malaj del hapur dhe thote qe une e bera drejtor te bankes se kursimeve qe ne ate kohe ishte shteterore. Anastas angjeli firmosi shkarkimin pasi santo e nxori banken shteterore me fitim. Me pas santo kalon ne privat. Dhe arriti majat e suksesit te tij. Nje njeri i zgjuar ska shans qe ta hidhnin politikanet ne rruge. Politikanet shqiptare e kaluan ne privat qe santo tju pastronte parane klienteve te politikaneve te kohes qe qeverisnin vendin o njerez. Mbrapa santos eshte dikush tjeter aksioner 100% I bankes credits. Mese normale qe me ndihmen e politkaneve qe e ngriten ne maja Santon nje nga ata e ka vrare. Rezart taci ishte nje nga klientet me fitim prures i saliut. Kjo eshte pra dhe arsyeja pse kjo ceshtje eshte pezulluar dhe se ska bythe ndonje prokuror te hetoje me tej se I hiqet koka....

 • O zote si nuk ke frik se te vrasin po rri mo djale qte duhet ty po ae din ti si gazetare se polici qe ndoqi motorin e la benzina dhe u hoqe nga puna se dha inicjalet e ndjekureve ku i prish pune dikujt oooo zote rrini urte te han ujku e te mjeret ne ku jetojm

 • Jeni me te miret top story..realitet i hidhur 👍👍👍

 • lloqe kavaje asgje me interes,humbje kohe,.......

 • senewss.info/slow/bLrNftl2a9q0o6I/video

 • Ja per keto gjera ikem nga ai vend na bet te ikim tani hani koken me njeri tjetrin

 • Besoj se Santo bente pastrimin e parave te politikaneve dhe te trafikanteve...sepse jan dhe shuma te mafhe per nje banke privaze qe ishte ne fillimet veta

 • Shtet mafjoz,te pa' ngopur, Jeta e cdo Njeriu nuk ka Vler.

 • Ktyne ne shipni ja kisha qu ligjin e shyris se ndryshe nuk e dokn kta..

 • Gazetare mos beni telenovela per nje vrasje kunder popullit Shqiptare por ik e uluni para parlamentit dhe mos luani nga aty para se tu dorezohet vrasesi, sepse vrasesi ndodhet brenda ne parlamentin Shqiptare.

 • Vrasesit e Santos ju gazetaret i intervistoni perdite por ju i trajtoni si njerez normal e jo si vrases.

 • I keni ne parlament ata qe vrane Santon. Jan ata qe ju gazetaret i njihni shume mire sic i njeh dhe e di e gjithe Tirana por vazhdoni te beni sikur ka ndodh asgje.

 • Durim bami super killeri i politikes dhe sot per sot esht me gangsteri i shqiperis

 • 30 reklama

 • kjo. osht. golmbia. mahershme. si. ne. siçili. siqili. turp. turp. tane. me. hy. ne. be. evrop. kshtu. ska. .kurr be. evrop

 • Sa kot polici asi gja sbani..kot fare polici

 • Durim Bami per llogari te ILIR METES E VRAU..gjithe shqiptaret sot e dine

 • Sa shume kohe harxhohet per te gjetur kush e vrau santon kot ste vret kush te vijne ato te gangsterit e enver hoxhes e per 24 ore ti shikoni te pushkatuar sic pushkatuan santon

 • Une mendoj qe kur kriminelet bejne krime I bejne zile Artan Hoxhes perpara, rrefehen dhe pastaj e bejne krimin!

  • Hahaha

  • Hahaha me lot ky per her I di te gjith I kom me tel thot kom vidion ha💩 kot pa lidhje

 • O Llazi kostumi 1000€ dhe dhëmbet 200 lek

 • Polic vk , nuk ben as per coban derrash e jo polic ,

 • Ja fusin kot kur permendin emra meshkujsh per vrasesin e Santos, sepse vrasesi i Santos ishte femer , kjo kuptohet nga ecja me vrap e vrasesit pasi beri krimin, ai i hidhte kembet anash , sic i hedhin femrat Pra, vrasesi ka qene femer, pa asnje dyshim dhe prej ketij fakti duhet te filloje hetimi i vrasjses Po ashtu shteti ka dijeni per vrasjen, por natyrisht nuk ka dore, sepse Saimiri qe ishte Minister i Brendeshem nuk reagoi fare , megjithe ankesat e Santos qe i thoshte se nje motor po me ndjek Biles edhe ditene vrajses se Santos policia nuk i bllokoi ruget megjithse e mori vesh vrasjen Duket sikur edhe shteti jone vete, nuk kishte ca ti bente vrasesve Por ka dhe dicka tjeter teper domethenese se Santos ishte shume patriot, Ai i conte femijet gjithmone tek Kisha e Elbasanit tek ai prifit Nikolla, qe eshte kunder Janullatosit, Pra Santos ishte ortodoks, por nuk shkonte tek Kisha e Tiranes qe kryesohej nga Janullatosi ... Tani bejeni llogari e vete si ka qene ai muhabet Por qe vrasesi nuk diskutohet fare, qe ishte nje vajze ...

 • Subscribe dhe watch dissin ndaj cllevio , meriton , big kikka. ⭐⭐ 🙏

 • Po shoferi pse nuk i roki me makin shum ngat i pat kriminelat , polici me skoter hhhhhh

 • Zoti i denoftë këta kreminela me denimin ma të rëndë që egziston në botë.

 • 0

 • Rruga e krimit e ka jeten shume te shkurter.

 • Plotshit pajtohem qe kurr nuk do beht mire ,po pse nuk do beht kurr mire ? Pse ne vetem flasim e rrim ,te gjitha i dim ,presim qe dikush tjeter te na kryj(rregulloj) punet tona . Jemi popull dembela (pertaza ) Popull me shume pak nacjonalista (patriota)shum ,shume pak . Popull qe i rrespetojm te huajt, po jo Vllezrit e Motrat tona 0,5% Popull intelegjet ,intelegjenzen e perdorim vetem kunder njeri tjetrit Jemi Popull i shitur me vjen keq te e them edhe kete po shkurt jemi Popull tradhtar ,jo te gjithe ,po ka shume, shume , shume ,e shume .

 • Shtazë o Shtazë

 • F0

 • U prefsh ne paqe o santo sinçerisht paske qene njeri i afte dhe i zgjuar per te drejtuar gjithe ate banke pervec kesaj ti e paske rimekemberur banken

 • Vrasesit jane ne institucionet me te larta te shtetit,deri ne presidence e deri ne parlament.

 • Nji fakt argetues eshte se Te pasurit I vjedhin dhe I vrasin Ndersa te neve su bejne asgje sepse nuk kane gje hhahahahah

 • M moo km km o

 • Fakti që është varsje per shkak të detyrës kjo nuk diskutohet. Por cafr bëri që u vra:❓

 • Pokic derra vetem të hanë dhe të dënojnë qytetarë

 • Kështu kur shteti mbanë polic babëgjyshë , e jo strukturë e re e ushtruar mirë

 • Santos ? Nga cili shtet ësht ky santos ???

 • Nga sa tregohet Santo ish nje ekonomist i zoti dhe i pazevendesushem...ish nje Koke qe i duhej ktij vendi.. por qe e keqja nuk e la mbi toke se don te mbreteroj vete

 • Banka e pare Shqiptare me investim Shqiptar. Ide shume e bukur dhe e guximshme,

  • @aspetosi greket skane bankat .te medhenjt e bankave jane ato qe komadojn boten .

  • Grekeve besoj nuk ju ka pelqyer , se ata ane gjithe bankat ne Shqiperi

 • NE SHQIPERIN PROKURIN GJYKATEN AVOKAT POLITIKA JANE TE KORRPTUAR BUSHIN THESIN PARA TAJE POPULLIT SHQIPTARE 🙃🙃🙃🙃😉😀😀😀

 • SANTOS VRANE NE TIRANE PUNONTE BANKA NJERSIT TE PANJOUR SE NE SHQIPERI BEJET ME MIRE KAPEN KRIMINELAT LANE TE LIRE NUKE KAPEN TI FUSIN BURGE ATA VRANE SANTOS 🤘🤘🤘🤘🤘😉😉😉😉😉

 • O Llazi Balliu , po veri dhembet o zoteri se nuk je roje dere ke banka!!

 • Shqiperi e politik e perdhosur

 • Ska shtet ne shqipri o shok 0%10

 • Shteti e ka vrare vet dora e Shtetit e ka ekzekutuar me urdher te Mafies Shtetrore.. Policia ne keto vrasje ngrihet Helikopteri 🚁 por kur te vret Shteti nuk behen keto gjurmime..

 • senewss.info/slow/esHJaK-ieJnJatA/video&pbjreload=101 Minuta 1:29 muzika me duket e njejte , se dija qe e shifni çukurin :D :D :D

 • Ne keta 30 vite .. kemi nje histori kurbanesh kriminelesh te ndergjegjesuar per rolin e tyre para se te ndermarrin ose te betohen para organizatave mafioze ku me e rrezikshmja eshte "shteti " i cili kontrollon urdheron vrasjet .. Shtetin e bejne njerezit te cilet jane ndihmuar historikisht te marrin si fillim pushtetin nga dy armiqte me te betuar te Shqiptareve : Ruset dhe Turqit .. nepermjet dy xhelateve Grekut dhe Serbet .. me nje fjale jeto dy superfuqi ne forme krokodilash arrijne te gllaberojne cdo ZEBER qe tenton te jetoje duke kalua lumin e jetes .. Shpikja e pandemise eshte nje lloj diktature e sostifikuar e sajuar qellimisht per nderprejen e levizjeve te lira .. ARSYEJA .. eshte ; popujve apo njeriut SKLLAV po i vjen mendja .. dhe o burra ta mbyllim ne kafaz .. me orare te kontrolluara permes covid 19 ..

  • Shume. E. Vertet. Bravo

 • Unë dua një parti politike në krye me Marin Mema, Elena Kocaqi, Agron Dalipaj... Ta marrë Shqipërinë në dorë ta shpëtojë nga këta gjakpirës dhe tradhtar!

 • Njerëz sistemi bankar botëror është në duart e çifutëve sepse këto bankier Jan të lidhur me grupet mafioze edhe mafja e madhe jan ato që kan këmisha e kollare kur interesi mbaron edhe paraqet rrezik për të ardhmen të eliminojn direkt kjo është e vërteta e hidhur jan shum të fuqishëm çifutët ke kjo pjes kan bo një botë lëmsh me bankat e nivelit të dytë

 • O ty te lumt dora

 • Ju mos ju ngopt zoti ashu si i hani miljarda evro ashu ikni me dhjam derri zotin ju lujn un ju kisha vra dhe do ju hidhja tju hashin qejt bandit e bantit

 • Po 200 vet prej nje shtepie ne tropoj nuk jan te bera nga krimineli sali Berisha

 • Tera Dakord me i lan me ikur kriminelet

 • Santo mund te ket qene edhe njeri i mire, por LAKMIA te ben te keq. Lakmia e coi njeriun e mencur dhe guximtar, drejt afereve te malavites, dhe ja ku perfundoi. Ne thelb te korrupsionit eshte LAKMIA. Dhe lakmia ka tejkaluar cdo limite ne epoken ne te cilen jetojme sepse jetojme ne nje epoke materialiste te pa pare ndonjehere ne historine e njerezimit. Kujdes njerez nga lakmia, mundohuni te jetoni me me pak. Lumturia nuk vjen kurre nga materialet

  • @J H Nuk thash te jentoni sa me pak o SHTAZ. Thash se lumturia nuk gjendet ne te mirat materiale. Lumturia vjen nga brenda njeriut. Kjo eshte e vertetuar shkencerisht. Nuk dua te flas ketu per filozofet si Platoni te cilet na mesuan se cili ishte qellimi i jetes. Por njerezit BAZIK si ty nuk kupojn sepse je ne nivele SIMIANE. Ti je njeri Limbik, e ke NEO-KORTEKSIN te paformuar. Artstoteli ka thene se "Ndryshimi midis te diturit dhe te paditurit eshte si ndryshimi midis njeriut dhe kafshes". Tani shko ne tufe bashk me delet

  • @The Black Rat Inn edhe ik lexo noi liber se na ke habit me intelektin tend prej varitopsi.

  • “Mundohuni te jetoni me me pak” gabimi ma i madh i atyre qe sjetojne fare

  • @J H Ti nuk merr vesh nga filozfia se je nje njeri BAZIK. Mos fol me mua se te degjeneroj intelektualisht. Lexoi dhe njehere ato qe thash se mbase meson ndonje gje

  • E ke gabim...zoti i do njerezit e zgjuar i do njerezit e pasur qe sjellin ndryshim dhe modele te mira...jo njerezit qe nuk sjellin asgjo ves parazitimit

 • Kerkoini ndihme policise italiane qe ta zbuloni

 • Pse u vra si ka mundesi qe te vriten njerezit keshtu mos gjehet drejtesia

  • Shteti bashke me mafien nderkombtare .ktu eshte lavatrice e lekeve te pista te planetit pavarsisht se nk bijn ne sy ;investojn tek tuk tek nje kulle ;hotele dhe firma ndertimi .

 • Pasuria e popullit te han koken.Lum kush e fiton lekun me pun e djers.Lufta per naften behet ne ter boten.Por keta nuk e kuptojn.Se te han koken.

 • Nqse Bami paska dore tek ceshtja Santo,atehere perse te mos te besojme Tome Doshin per rastin e tij.

 • Jemi mirë ne që çojmë në shtëpi 1 buk misri e 1 qumësht flëmë rehat sna kap njeri nga xhaketa

  • Ymer haxhiaj jo tgjith do behem te pasur por Duhet me pas pak me shume ambizie sesa me Henger buke ,,,, buke hajne edhe komuniteti rom ,,,, populli don kushte prandaj rinia po' iken jashte done me jetu me me shume dinjitet ,,, njerzit dojne me jetu Jo me mbijetu ,,,, me rrogat shqipri 200 mije leke te vjetra smjafton me jetu si njeri por Vetem mos me vdek nga uria ,,,, dinjiteti dhe ambicia eshte gjithcka shume Pak e Kane nshqipri

  • 😂😂

  • E shumta ty te kapin per xhakete per tete dhen nje buk gruri e nje shishe kos me mir i vdekur e te lesh dicka per femijet sesa ti besh e ti yhash barkun per buk

 • Sa bukur flasin sot pas vdekjes,po dje pse nuk flisnin kur e pushuan nga puna ku sipas jush paska qene njeri i pergaditur.E po te na rroje HETUESIJA dhe PROKURORIJA e pacim me jete bashke .me politiken

 • Koken hengshi te gjithe ju qe i cuat Parate e shqiptareve nder duar mafiozesh e kriminelesh.

 • A duhet hetuesia e kolonizimit qe te i zbulojnë keto lloj veprash kriminale dhe jo keto muter keto ilene vetë që të ndodhin , por mjer ai që vdes , zot sa gjynah , ishalla e ka Zoti n parajse

 • Ka Zot e Ai merr hak.

 • Nje gje e kam kuptu, ne shqiperi KURR sdo te behet mir.

  • Edhe atëherë sdo të bëhet kurrë

 • Ne djall te gjithe

 • Vajza që unë dua. senewss.info/slow/rNWVZ7Vxg9mwl6I/video

 • E ka hequr qafe FMN

 • Shteti ka vea si mas historis qe tregohet steti

 • Ore mos eshte Artan Hoxha vrasesi ?

 • Kujt ja thoni kto rrena mer , qender tregtare ne kosov 80 milion euro qrr ,

 • Super emision, vazhdoni me investigimet per ceshtjet mafioze

 • ndonje emisjon per ate vjedhjen e floririt ne krrabe sikur te benit,mir do ishte

 • Mafia Sali Berisha

 • Duhesh te ruhesh me shume ketej nga ne i thone te flesh mbi dafina . Ky shoferi eshte kote kishte mudesi te reagonte po Shqipetari namin ka si besnik se eshte lepur

  • @S Pappas Ore mik vellai, une tek ty jame punesuar ,nuk eshte se kam ndonje ideal per ty Se ndersa ti merr miliona dollare nga biznesi jot mua me jep nje roge sa per te mbajt frymen gjalle , Nuk eshte se ti me jep mua nje roge 5 mije dollar ene muaj -edhe atehere , une e kam per detyre edhe te te mbroj Por une nuk mund te vendos jeten ne rezik per ty kur ti me paguan mua me pake se 500 dollare ne muaj Ata qe thua ti ne vendet e tjera e kane rogen mbi 10 mij dollare ne muaj or mik Ndaj nuk eshte ashtu sic e llogjikon ti jo Ne Shqiperi njerezit punojne si ne Perendim dhe pagesat ju behet si ne kohe te Enverit

  • @aspetosi po jo mo djale se ne vendet tjera nuk eshte keshtu te marrin gjake Ta zeme se eshte astu si thua ti sakrifikohet vetem per Atdheun por nese ti nuk lufton per mua qe me ke ne krahe ateher nuk i afte ti dalesh zot asvendit qe po mbrone Sa per ate shofere pjeshken mos fol se nuk ka arsye se dhe ne vendet e Afrikes te ishte do kishte reaguar

  • @S Pappas Jo jo nuk eshte ashtu 0-- Aty nuk je ne mbrojtje te Atdheut, je ne pune Dhe njeriun ne pune duhet ta paguash mire qe te mbroje koken Nuk ka detyrim besnikeri ne pune , Detyrim besnikerie ka vetem kur mbron Atdheun DHe nuk esht e vertete ajo qe "Shqiptari eshte lepur "Shqiptari eshte herpik, biles eshte populli me heroik i Europes, por ka politkane drejtues minj, qe behen sherbetore te fqinjeve Por nuk diskutohet fare qe Shqiptaret jane popull heroik

  • @aspetosi pertej pageses ka dhe dicka qe quhet ndere besnikeri force e zakonit per te reaguar kur vihesh ne veshtirsi Askush nuk i pagun njerzit qe radhiten ne ushtri por ndjenja detyra i bene te rrezikojne me vetedije Por Shqipetari pervec se lepur eshte i pabese

  • Po ta paguante shume shoferin, natyrisht qe do futej ta mbronte, por e ka paguar per nje cope buke , ndaj dhe shoferi nuk do rezikonte per te

 • Albania Mafia ,kushe eshte i paster?O popull dhe komb i mier.

 • Ai u pergjigj me koken ulur;Politikanet

 • E kam dëgjuar pergjigjen e bankierit Santo,kur e pyeti gazetarja;Kush jane klientat ma te veshtire?

 • senewss.info/slow/mqXGeNmTj6rQf8Q/video

 • Pse duhet te vritej BANKIERI ????

 • 😥😥🙏🏻🙏🏻😓😓🇦🇱🇦🇱🤞🏻🤞🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

 • A e shihni vleren e lekut???!!!! Ky esht perfundimj j gjithkujt qe mashtron dhe vret.

 • Keto ndodhin kur biznesmen te ketij niveli shqetesohen per lluksin por jo per sigurine personale dhe fizike. Dhe ata qe marrin truproje ose marrin te fortin e fshatit ose e paguajne per nje çape buke...

 • kete njeri e ka vra jo Mafia por vet Shteti vrasesit jan vetem hallka e fundi

 • Nga viti 2013 deri me sot Jane bere shume vrasje kur i gjati del ne TV dhe thote rendin ekam 100 per 100 kur asgje nuk fuksionon na kto qe ka KY horr eka curare shqiprine ne mjerim dhe kaus eshte korropsioni ne mes

  • Lume ne qe kemi ikur nga shqiperia,kemi shpetuar dhe flem te qete.