“Berisha kundër Partizanit” - Si u zhduk kompleksi, për të ndërtuar kulla Abi Malltezi - Top Story

Publicerades den 2 mar 2021
Interesat e njerëzve me pushtet shkatërruan kompleksin e parë modern në Shqipëri, për të ngritur pallate shumëkatëshe me vlerë dhjetëra milionë euro.
Një skemë e pastër korruptive që u fal tokën shtetërore disa personave...
Si u dorëzuan institucionet përballë dhëndrrit të ish -Kryeministrit Berisha, për të tjetërsuar pronën me procedura të dyshimta...
Për herë të parë zbulohen dokumente arkivore, fakte dhe dëshmi, ku tregojnë grabitjen e tokës nga Jamarbër Malltezi dhe ndërtimin e një kompleksi me vlerë 150 milionë euro.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on SEnewss Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#TopStory#TopChannel

Kommentarer

 • Taman si ai "SAURON"(LORD OF THE RINGS)🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 • Ishalla i vret njeri saliun malltezin e farefisin car kane

 • Vertet u bene pallate po ajo ndertese qe u prish ishte len si mos me keq ....vetem 2 fusha volleyball kishin ngelur qe i kishin dal derrasat. Po ta donin sportin do kishin investuar.

 • bravo si emison mun ju them por me kshipri te korruptu me qe kena sma ha mendia se do mejn ndo nje qe edhe 100 vjet te tjera me kalu ju si emison mundeni te zbuloni edhe shun qera te tjera po pa rrezultate se dikush nga isht qeveritaret ose ca vetave qe jan ne pushtet akoma munden ti fusin ne burg nuk ka shpersa popilli shiptar ngel me then qynaf:((((

 • Eshkatruan kete vend kuesht prokurerijea ne kto rasta

 • Sot po flisni per Berishen dhe nuk flisni per Ramen qe per 20 vite ne pushtet e ka vjedh Shqiprin jo vetem por te gjith socijalistet prei komunistave dhe tani keta kriminela socijalist qe bejn sot shum me keq se Hoxha. Hoxha i vriste por keta bijt e komunistave po i vrasin pa plumba. keto i vrasin me largime e kercenime nga pushteti me an te kriminelave. TURP per shqiptaret qe i votojn me komunistat e epokes se re. dhe si nuk ju vjen turp keti TOP Chanel qe flasin vetem per berishen e jo per Ramen dhe shefin tuaj Blushin.

 • Partizanin klub pa themel moral . Detyronin sportistat me te mire te luanin per ta. Plus albitrimi gjithmon I njeanshem. Sot as Nuk duhet te ekzistoj si klub . Mjaft me kto sentimene pa kuptim. Mire ia ka bere Berisha.te pakten paska strehuar njerez.

 • Bravo Top Channel 👏👏👏👏 kemi nevoj te njohim per çdo gje , kjo është histori per ne!

 • Po gjith kto gjera dhe verista I lie bu

 • Po po, Jammut Malltezi i ka shpatullat e mbrojtura

 • Po pse nuk flisni për Enverin që ja mori pronat pronarve dhe i futi nə burg . Ajo ësht pron e begejve dhe jo e Berishës . Po ju jeni mashtruesa me blush spiunin

 • Ne shqipot jemi popull shum i çuditshëm mirë kjo e vertet qe pame nuk do mend as kalem po kullat tek liqeni kush po i nderton miq e Sales por lejet i moren ne kohen e lalit Erit dhe te Edit sepse hane e pjerdhin ne nje kanaçe te gjith bashk rruget e unazes qe nje kilometer kushtonje 40 milion euro kush esht miku i Sales dhe i Edit mos te flas me shum gjera se nuk ja vlen keshtu qe populli im i dashur mos u shani mes njeri tjetrit por coni ne te semes keto mostra me gjith partit e tyre PS PD LSI sepse keto do ja u pine gjakun përsëgjalli .....

 • Kush na flet per te korruptuar haahahahahahah televisioni me i degjeneruar ne shqiperi 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮 Top inceneratori 🖕🖕🖕🖕

 • Sa bukur kane dale pallatet ka lezet!

 • Flisni për vjellje të hapur o futuni ju në burg që flisni o gangësterat që e pushtian mos na tregoni histori se e dim vet

 • Krye Hajdut! - Sic thote Sala " Me duar te pastra"

 • Çuna, ju rujt Zoti Jeni njisha

 • BURGE NGA SPAKU TE PERJETESHEM BASHKE ME KRIMINELIN QE SHKATEROI SHQIPERINE🚀🚀🚀🚀

 • Kontrollibletv

 • Kam qen dhe jam me demokracin ,Po jo me kete demokraci te felliqur. Tè behet nje inventar ne cdo familje Te sigurestrohen te gjitha pasurit e pa justifikuara .Te fu ten ne burg te perjetshem qe kan vjedhur Te behet nje riforme agrare si na u be ne ne 46shten dhe sot dhe kesaj dite nuk kemi mar asnje gje nga prona jone qe e kishim me djers Shikoje i me kujdes Kijeni Frik Zotin se do i pagoni te gjitha keto qe i keni punuar ketij populli Te gjith njerzit e ndershm Po ropaten neper Zyra me dose ne duar . Ki i frik Zotin ti o njeri qe ke vjedhur. Do te gedhit varri avadan po nuk te shpeton pasuri ja e vjedhur e ketij populli

 • A e kuptoni se kush eshte SALI RAM BERISHA...PISHTAR I DEMOKRACIS.Zgjoju o popull mos ..FLIJ..Se haku juaj ka me i denuar.Vota juaj do i largoj keta PLERA.QE JU PIN GJAKUN.SHQIPETAREVE.

 • E o popull me dijeni të plot se çfar do votoni shko votoni prap sali berishën që ne teori loz rolin demokrat..dhe në praktik komunist dhe diktator për të cilin flasin faktet

 • Votoni prap kta se Luli ka me va be me keq,

 • Kelyshat e kyq jane kanceri I kombit shqiptar

 • Bravo stafi top storyt. Sa rrespekt do kisha per ju sikur te njejtat aftesi investigative ti zbatonit edhe per rastin e vdekjes Ardit Gjokes si pasoje direkte e abuzimeve te Erion Veliajt, dhe censurimi permes presionit qe ju be kolegeve tuaj te vision plus, deri ne pushim nga puna, per te mbuluar ket skandal, ku humbi jeten nje 17-vjecar, qe mund te ishte dhe familjari juaj. Gjithsesi jane pasoja te aksidentit me ferrari.

 • Unë nuk e kuptoj popullin shqiptar si nuk e kuptojnë....... Se Saliu ishte 20 vjet në pushtet edhe nuk ndertoj asnjë monoment për vendin që duam. Po vetem shkatrroj edhe vodhi pasurinë e popullit...

 • Mire i ndertuan po kush do i blej. Nuk besoj se ka aq shqiptar ne shqiperi qe mund te ken mundesi ti blejne

 • Komunistët (Shkruar në burg nga Hafiz Ibrahim Dalliu në vitin 1949) Po kërkove bukën të japin urinë Po kërkove jetën të japin patërdinë Po kërkove nderin të japin llaftarinë Po kërkove shokun të japin pabesinë Po kërkove besën të japin tradhëtinë Po kërkove mëshirën të japin gjakësinë Po kërkove njëriun të japin kafshërinë Po të jesh shenjtor të bashkojnë me qenërinë Po kërkove dritën të japin errësirën Po deshe shijen të japin të vështirën Po kërkove fenë të japin mundimin Po kërkove dhimbjen të japin acarimin Po të duash paqen të bashkojn' me krimin Po të duash familjen të japin burgimin Po kërkove rregullin të japin kukudhin Po kërkove Zotin të japin të paudhin.

 • Duke degjuar keto pabesina te shkon mendja qe SHQIPERIA esht ne rrezik nga keta ujqer me lekur qingji qe kerkojne akoma te komandojne per te çuar deri ne fund misionin e tyre

 • Po te ishin Patriota keta politikane tane e kishin rindertuar klubin Partizani dhe ruajtur ashtu si bejne gjithe Shtete qe duane kulturen dhe traditat e vendit. Kushe e ruane Historin e Ali pashe Tepelenes sote???, Greku jo shqiperiaw Nje nga 100000000 shembuje. Jane bythe q.... gjithe Politikanet shqipetare jo vetem Berisha

 • E MJERA SHQIPERI

 • Ai nuk ishte kundra vetem te kompleki po per gjith trojet shqiptare ca ngeli pa u prishur dhe djegur nga dora kriminale e sali karaxhici dhe sllabo vicit po do vije ora dhe dita e ndeshkimit po nuk erdhi ne pith te lirise me shoke bashke me spakun ne pith te liris dhe mones te ven bashke me rama basha jozefines dhe te gjith kriminelave te popullit

 • 😂😂😂😂😂😂😂😂merhumaaaaattttt shqiptare Nuk jane te zote te vendosin per fatin e tyre

 • Rofte PPSH

 • Shtetin e ka mafia

 • Kur lapsin e kap injorati, Pushken krimineli, Pushtetin tradhetari, vendi kthehet ne nje xhungulle ku s' mund te jetojne njerezit.☠️

 • Dy armiq ka Shqipëria Sali Berisha dhe Ilir Meta kriminela dhe hajdutër të cilët synojnë të vijnë përsëri në pushtet

 • Llap llap llap e ci gjeti po i hani mutin, ata bejne qef dhe turizem né vendet me te bukura.Me leket qe kane vjedhur, thjesht po beni propogande parazgjedhore.

 • Isa Tare ske pse hidheroesh...te njejten gje do te bej (dhe ka ber ) dhe yt bir me pronat e te tjerve , njesoj si malltezi. Keshtu qe ktheje koken pas dhe e ke malltazin tend ne shtepi.

 • Skenderbeu pate then SE LIRINE NUK JA U SOLLA UNE ATE E GJETA KETU NE MESIN TUAJ NDERSA SALIU THA SE KRIMIN NUK JAU SOLLA UNE POR ME BETE JU SE JU ME VOTONI SEPSE JENI SI UNE

 • Sali Berisha duhet futur ne burge ose do varur ne litare Ky kriminele ka vrare ka vjedhur firmat piramidale gerdecin e hodhi ne here Api depot e armeve qe populli te vrase vllai vellan babai djalin 22 vjet ne zi nenat motrat

 • Nje gje nuk kuptoj... Ku esht vlera e gjithe kesaj?! Sa vepra kan kryer gjith keta dhe asnje nuk esht denuar asnje pasuri nuk esht konfiskuar?! Per cfar bohet e gjithe kjo? Per cfar te trefoj popullit qe ne vjedhim dhe ju prap na votoni te majt dhe djatht dhe dhe superhajduti ilir meta

 • Po ku eshte drejtesia e re ??? Ku eshte SPAK ???popull kot😂😃😂😆😅

 • E kam thene gjithmon qe t behet Shqiperia duhet me patjeter qe atdhedashesit te krijojne nje (dore te zeze) qe ti kepusi me rradhe te gjithe kta çakenj tradhtar qe e katandisen vendin me keq se Kabuli, se ndryshe vetshaterimi total nuk eshte larg.

 • Sal,atje ku dhemb me shum mor rrace e flliqt..

 • Jo Salen mezi e kemi cfar thoni. Keta duan turturat me te keqia qe egzistojn para popullit .

 • Gjith keto komente posht e lart.fakt jan te perfshir te gjith politikanet ne ksosin aktuell shqiptar. Te gjith ne burg(ose konfiskim) me fshes spastrim.dhe te ngrem nje sistem ligjor te paster.duhet t marrin vesh kushdo qe hyn ne politik qe ligji vlen edhe per politikanet. Veprimtaria Qeverive shqiptare te kontrollohen nga nje grup i pamvarur dhe i panjohur nga di Diaspora.

 • Te babzitur, nuk duan tja dine per sport, mireqenie, hapesira publike, shoqeri sociale, vetem tulla dhe beton $.$ Turp per Lali zdromsin qe i ka dhene leje ndertimi ne 2020 dhe qe vijon ta ktheje cdo dite e me teper Tiranen ne qytetin e ndertimeve pa plan dhe kriter. Nuk ka shtuar nje park publik gjith keto vite. Turp per ju si media qe merreni ne vitin 2021, ne kohe zgjedhjesh me kete teme, kur keto pislliqe i kane mbyllur me kohe, madje dhe te puthitura ligjerisht. Perse nuk i perkrahnit njerezit ne momenetet e duhura, te gjithe te trembur perpara babezise se familjes Berisha. Spaku t'u rruaj trapin tani... Me vjen jashtezakonisht keq per ato terrene sportive, por aty nuk eshte permendur edhe ndertesa tjeter qe i perket palestres se basketbollit dhe volejbollit, te cilat kane qene ekzistuese. Ato kane pasur dushe, dhoma zhveshje etj.

 • krimineli sala e sa esa mashtrime tjera Edhe Pestrime parash ka bere e sa njerez ka vrar po populi shqiptar idiot do ngelet per ate suportojn kte idiot akoma

 • Histori komunistesh.

 • Mallkuar qofshi o pisa...Allahu marte hak mbi ta🙏

 • Fatkeqsia më e madhe që mbas luftës së 2 botrore për SHqipërin eshtë ardhja në pushtet e Sali Berishës spiuni i regjimit komunist me pseudonimin " penecilina"

 • Jam shume e sigurt se ai shqiptar që do marri guximin dhe do vrasi saliun do futet në histori dhe do behet një Avni Rustem i dytë.

 • Pra o SHIPTARE a e kuptoni kush eshte sali berisha bashke me familjen e tije(KRYE HAJDUTI GJAKDERDHSI SHKATRRUESI I SHQIPERISE&SHQIPTAREVE dhe nen rrogoz drejton partine demokratike,ktij plaku maniak dhe vrases ne qofte se punet nuke i shkon sic don ai te vret saqe donte te vente bombe ne ambasaden USA ky plak maniak duhet arrestuar sa me shpejte te jete e mundur dhe ti merren pronat familjes se tije,shresojme qe drejtesia e re baske me USA nuke do ta zhgenjeje kte popull kaq te vuajtur,historia do ta denoje sali berishen si fundrrina e popullit.

 • Sigurisht qe jam pro denimit dhe denoncimit te çdo akti korruptiv,,por pse po e beni tani para zgjedhjeve kete dokumentar ? Qe tani ti mbushim mendjen njeresve se pd eshte e keqe dhe tja hedhim voten ps ? Si nuk doli nje tv qe te sherbej vetem per intetesin publik por vetem partiak.

 • Për keto gjera duhet populli te ngrihet ne protest por populli jon ngrihet në protest vetem kur I thërresin politikanet për interesat e tyre

 • Partzanin do ta cojme ne rusi ose ne kine atje ku e ka prejardhjen mbas 25 prillit bashke me Top Channel

 • Bravo Top story,por dot te ishit me te besueshem dho jo partiak sikur javes qe vjen te benit nje emision per Ramen che Veliajn se si è varrosen Tiranen me beton e me kulla,kjo e Malltezit nuk eshte as dhe nje perqind krahasuar me ate qe i ka bere dhe po' i ben Rama dhe Veliaj Tiranes..duhet te jeni objektiv dhe jo tifoz partie ne prag zgjedhjesh....

 • O sali te rafte bomba se me keto prona i shkaterrove dhe i fute ne vrasje shqiptaret njeri me tjetrin

 • Po ça shperblimi ju dalshi fare. A I keni pyte sa kan vdek prej tyre. Ju pushta jeni

 • Po te dinim vleren e jetes ne shqipetaret nuk do ishim ketu ku jemi por si gjithe evropa dhe tu kishim treguar njiher e mire forcen tone te gjithe ketyre krimineleve qe e shkaterruan kete vend per 30 vjet te majte e te djathte.

 • Ky rast i perfshin te gjitha shkeljet e mundshme qe mund te behen, cdo gje qe te vjen ne mendje: falsifikim dokumentesh, presion mbi autoritetet, larje parash etj dhe si gjithmone ska per te ndodhur asgje, pas disa kohesh do harrohet dhe kjo ceshtje

 • Po si shpjegohet o Top shurra nuk jepni per shaterrimin qe po behet tani me ndertimin e palateve e me miliona kub betona ne qender te tiranes. Por akoma merreni me berishen. Turp tju vin harbuta

 • Sali Berisha është një ndër politikanët e këqij të këtyre 30 viteve. Ai përzjeu kanunin me politikën dhe mbolli zi...Më pas kuptoi që i mungonte edhe pasuria...

 • Fusin fukarejt ne burg .sepse kan lek me pagujt drritat.kurse kto vjethin behen mlijonera.the si prek kush.

 • Mafija gjall.

 • Shqiptaret vuajn akoma neper bote per lek buke kta pisa vjedhin miliarda dhe duan akoma . Mos i henkshin

 • 🤣🤣

 • Rrace e keqe . Bireshes edhe femijen e vogel ta vrasresh

 • Sekuestrim pasurie paraje dhe burgime te perjetshem te gjitheve

 • Haha haaa ha ha Top Qenefi u kujtua pas 8 vjet qeverisje.Ha haahaa.A thua ofendohet Qenefi me parashtesen Top??.

 • 100 her i kemi pa kto dokumentare po llollo llo boni ju te top çenos por as nji her si çoni ne prokurori faktet qe keni! Sales deri sot nuk i ka hy gjemb ne per kemb edhe qe ka 8 vjet nuk qeveris

 • o ZOT A DO TI DENOJE ZOTI KETA NJEREZ? PO TANI A DO TJU MERRET PRONA

 • Ca lidhje ka sali berisha ktu ? Lejet per pallate i ka dhen ish kryetari bashkis aso kohe edi rama , nuk jep kryeministri leje per ndertim 🤦‍♂️

 • Shum mirë, tani edhe nji dokumentar për vjedhjet e pronave në Palasë dhe kudo tjetër!!! Por para zgjedhjeve ju lutem!!!

 • Pse mreti italian ka demshperbly sakt familjaret ? Me plot t drejt kan kerku token e tyre . Kto tjerat jan politik . Je kanal i shitur TOP CHANEL. Kuptohesh se ca ben me kto emisione .

 • Vdeksh ishalla

 • Shum sufllaqe ju jep rama ju

 • Ca I ka bere Berisha me klanin e tij as serbi as greku as otomanet sja kan ber

 • Berisha e pagoi cmimin. Tash Rama duhet te paguaj cmimin. Rama ka bere te njejten gje. E ka betonizu Tironen.

 • Krejtë politikanet e Shqipnisë, Kosoves janë HAJNA Shpresa e kombit shqiptarë eshtë ALBIN KASTRIOTI Kurti

 • Fo ti dalin te gjthve hoorrlliqet gjoja shajten komunizmit por vetë u pasuruan me korrupsion dhe duke grabitur pasurite e popullit dhe të shqiperisë 😡😡😡

 • Propaganda e topit i boni vetem per inat njoni tjetri ishalla u shofshit

 • SPAK do me per Belulin jepni sinjalin per te cilen jeni krijuar dhe qe ky popull i vuajtur pret

 • Top channel bravo per ket dokumentar ..por ketu do ngeli problemi nuk do gjej zgjidhje..duhet ju qe keni gjith kta fakte .te bani nje padi ne gjykat qe te ndehshkohen keta gjakpirsa te politikes shqiptare..

 • Tot hajduti shtepin e rregullon vet i zoti shtepis se nuk duan qe te leshojn pushtetin se do denohen te ter dhe te kthehet e gjith pasurija shqiperiskthe pergjigje o kremineli malltezit se ke lefur shum qe vetem rama ka vjedhur po ka vjedhur po nuk ta arrin ty o spiuni sebisgjith keto qe ka ber bhe Amerika e le akoma qe te vjedhi dje te vrasi ca ben moj Amerik kjo duket qe esht nje dor e fort ne Amerik qe e le keye rremuj ne shqiperi

 • Te ter keta qe llamatisin qe i dinin dhe i mbeshtesnin duhen denuar se jan me te rrezikeshm keta qe bashkepunoj me hajdutet jan te gjith po sa bukur kur bejn komente hajdutet qe shtepin e vet e rregullon vetem i zoti shtepis e ben hajduti

 • Kush mer para per vota socjalist e demokrat e lsi e topslle patozi dhe te gjitha qe marrin lek ti blen qefin per vete dhe per familjen e tyre qe te mos ngelet far e keqe

 • Mos u genjeni me parat e bashes e te saliut ete metes e te munikes ete munikes dhe te jepni voten demokatikes dhe mediut dhe sali beridhes mos u ginje i per para kush i mer keto lek dhe jep voten e gabuar e blefshin qefin per familjet e veta

  • Po po asnje nga keta as ps as pd te nderrohet nje here se mut keta shurr ata

 • Salush lulush metush maltezush monikarush + 💩💩💩💩💩= 💩💩💩💩💩, ju fara ju hupte o fare e keqe pfff

 • Jò berishes po u raft shqiptarve qe e mbasjten ne kra duke tokitur duart sa her saliu vriste njeres me pages ministat deputetet tokis in duart qe i hengert kanceri familjarishtqe tu humbas fara e keqeca bente patozi dhe topalli e rama

 • Po per ca i tregoni popullit se populli i di po ju ca keni ber si ministra dhe deputet dhe prekuror e gjyqtar e gazetar e analistsi nuk e murt masen per sali berishen e malltezin po ja hengert mutin dhe ishit teter bashk te gjith more maskarenj

 • SHTETIT DERI TANI KU PO AFROJNE ZGJEDHJET NUK U INTERESUA FARE PER KLUBIN KOTI PARTIZANI. E BET PARTIZANIN SIKUR CFARE KA QENE. Te glühte ne interviste super Te njeanshme supportet e ps. Ku ka medja Te tila qe nuk Eshte neutrale. Ja fusni kot. KRIMET QE KA BERE RAMA E PS NE KETO 2 MANDATE NUK KA PARE SHQIPERIA. NJEREZ MOS U MANIPULONI. SIKUR I dhimbset atyre. ATo per nje lek e ndrojne mendimin.

 • Muhabete koti. Pra por Te ishte shteti aq I interesuar per komplexin e klubin Te partizanit perse e kan len Te katandisje ashtu komplexi ??!! Shyqyre qe u zhvillua ajo zone e shemtute. Si nostalgjike te medhej bejne ato njerzit qe keni intervestuar. As anan tjeter Te pronareve nuk keni degjuar tamam! Pse? Sepse e ka rama e velaj vete klubin. Turp Te kini.

 • Ore jam dakort Berisha e me radhe duhen te pergjigjen po keta qe jane sot ne qeverri ca ben? Ca ben ne 2014? Po ne 2020 kush i dha prape leje ndertimi? O beni emision tamam ose mos beni fare. Te gjithe e dime qe keta jane brek e bythe me njeri - tjetrin.

 • O Moster ku eshte #Qytetari Dixhital# I paska shpetuar pa te Informuar per ket lloj grabitje😂😂 Shume e thjeshte eshte kapet turku I Vogel se me I thane Jamarber eshte TURP e faqja zeze i sekuestrohet pasuria dhe atij I behet gati dhoma ne Rec perfiton dhe nga ajri mire I bjeshkeve per te vene ne funksion mushkrite nga smogu I Tiranes. 😪TURP😪

 • Po flitet qe ne zgjedhe te jene figura te pastra. Athere pd ke po fute ne lista salen dhendrin malltez e te tjere . Sala ka vrare dhe ka vjedhur sa i ka dashur qejfi . Cfar pritet pse nuk vepron spaku .

 • Burg per matrapazet.

 • po kto i dime me koh ne o shok!ti mir ben qe na i kujton por kta jan akoma ne krye te shtetit!pse nuk hyjn brenda te gjith me radh nga Sali hoxha e pasaj gjith elita komuniste e re!

 • Prandaj e rrezuan nga kadegoria partizanin.dinamo spo duket me.vetem pushtimi italian na speton nga keta